Бюджетът за НЗОК - рекорден

2938
2

Парламентът прие на второ четене бюджета на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за 2024 година, предаде репортер на "Фокус"

В проектобюджета са заложени над 8 млрд. лева. Увеличението в средствата за здраве са рекордни и са с над милиард повече спрямо тези за 2023 година. В план-сметката на НЗОК за 2024 година са заложени също така повече средства за изследвания и профилактика. 

Предвидените приходи са в размер на 7 958 809 600 лв, като 4,8 млрд. ще бъдат от здравни вноски. 

Парламентът не подкрепи предложението на ПП-ДБ за по-прецизирани процедури при обществените поръчки за лекарства. Според Васил Пандов това можело да спести до 100 млн. лева на бюджета за здраве. А Венко Сабрутев обясни, че средствата можело да бъдат насочени за онкоболните.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Слънчев бряг се напълни с хиляди туристи, плажът гъмжи от народ
Алибегов: От единични касови бележки се създава изкривено впечатл...
2 евро за ползване на тоалетна на плаж в Слънчев бряг
На днешната дата българските изтребители се сблъскват с една от н...
Млада майка на две деца почина след свръхдоза с фентанил
Здравко от "Биг Брадър": Безобразна спекула по морето! Идва тежка...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).