Българин попадна в призрачния Припят

8766
2

35 000 евакуирани, над 200 жертви, 25 000 починали от рак преди да навършат 40 години, 200 000 инвалиди, щети за милиарди - аварията в Чернобил няма аналог в човешката история. Днес обаче човек може да се върне в района на авариралия ядрен реактор като турист. Именно това е направил сценаристът Георги Иванов, известен с работата си в сериала "Стъклен дом". 
"Първоначално има еуфория. Когато влезеш, виждаш как се променя изражението на човека. Това, което предизвиква посещението, е едно тотално смирение", сподели той в студиото на bTV. Към момента евакуираният град Припят е относително безопасен, но в 10-километровата зона около централата, в която влиза и той, е забранено да се живее. В по-широкия 30-километров периметър обаче има самонастанили се - най-вече възрастни хора, които гледат животни. "Няма двукраки, осмокраки животни, никой не свети", подчерта Иванов.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: