Борисов за строежа на АМ "Хемус": Да я бяха направили комунистите, ако бе толкова лесно

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
16:27 / 14.08.2019
7318
Премиерът Бойко Борисов инспектира строителните дейности на АМ ''Хемус'' в присъствието на зам.-министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков и финансовият министър Владислав Горанов.

,,Когато стане готово, всички викат "лесно". Ябланица вече я асфалтират, мантинелите слагат до две седмици, както и маркировките. Това, ако е било лесно, да го бяха направили комунистите'', заяви Борисов, докато наблюдаваше докъде е стигнал строежът на магистралата.

,,Гледай какво чудо! И това ще бъде 200 метра мост'', възкликна премиерът и заръча на строителите ''да действат с всички сила''.

,,Искам да благодаря на археолозите, с които се разбираме. Хем строим, хем разкриваме красотите, хем има работни места. Плащаме редовно и се движим в срок'', каза Борисов и добави, че поисканото от археолозите удължение на срока с два месеца ще бъде уважено.

В изходната част на трасето има два обекта с археологически разкопки, по които работят специалистите от Националния археологически институт с музей при БАН. Те проучват фрагменти от 5000 години преди новата ера (ранния халколит и ранножелязната епоха). Според анализа на експертите единият обект се нуждае от по-подробно изследване, което ще продължи около два месеца.

,,Много бързо ще бъдат отстранени щетите, а тези, които са го разрушили, ще си понесат своята отговорност. Аз ги строя [магистралите], няма да ходя да ги пазя после'', отговори премиерът на въпрос за пожара, възникнал около района на АМ ''Струма''.

,,Всички са арестувани и с повдигнати обвинения. Трябва по най-бързата процедура да се вкарат в затвора. Двама собственици си мерят кой е по-големият тарикат. И не стига, че не пускат жалби, ами се пускат и във ''Фейсбук''. Така че полицаи и прокурори работят активно'', сподели той и по повод разбитото столично заведение.


Виж коментарите (2)

Още по темата (128):
25.03.2025 Затварят за движение 17 км от АМ "Хемус"
04.02.2025 Строят нови 14 км на АМ "Хемус"
13.01.2025 Затварят едното платно на "Хемус" до лятото
05.10.2024 Отбелязваме 50 години от това паметно събитие, което няма край
06.08.2024 Ограничават движението по АМ "Хемус"
25.10.2023 Борисов: Aко ГЕРБ не спечели на изборите, АМ "Хемус" няма да се строи
Още новини от Национални новини:
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Тежка катастрофа с тир блокира магистрала "Тракия"
Дори не можете да си представите какви гадости извадиха от морето...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
"Фокус" с първи снимки от фаталния инцидент. Мантинелата е минала...
Жена остана завинаги на 33, качи се в колата на много пиян и без ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).