Бойко Борисов и Ервин Прьол ще посетят град Пловдив

4250
8

На 2 септември 2011г. (петък) в гр. Пловдив, премиерът Бойко Борисов и колегата му от Федерална провинция Долна Австрия Ервин Прьол ще открият символично новата когенерационна централа в града.

Съоръжението за ефективно производство на електрическа и топлинна енергия е изградено на площадката на съществуващата ТЕЦ Пловдив Север. Стойността на проекта е 100 млн. лева. Когенерацията ще използва за гориво природен газ, който ще бъде изгарян в газова турбина от ново поколение с висок коефициент на полезно действие и с електрическа мощност 49,9 мегавата и топлинен товар 54 мегавата.

На събитието ще присъстват министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков и министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Нова рокада: Освободиха шефката на ДНСК!
Пловдивчанин обърка платната на АМ "Тракия", тръгна към морето в ...
Депутатите забраниха необосновано повишаване на цените на стоки и...
Изпразването на спестяванията за жилище може да е най-голямата ви...
Не забравяйте за прането и прозорците: Средиземноморски циклон но...
Българска делегация на аудиенция при папа Лъв XIV за 24 май, Миха...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).