Бойко Борисов: Имаме най-чистото море

5646
40

Искаме да станем транспортен коридор към Азия. Минават ли стоки - това са пари и хубави неща за държавата. Искаме в Черно море да добиваме газ, петрол. Това каза премиерът Бойко Борисов в ефира на bTV.

"Вложихме близо 3,6 млрд. лв. в пречиствателни станции. Имаме най-чистото море", каза той.

Той коментира, че ситуацията в Черно море била достатъчно конфликтна в момента.

"Никой няма да си извади корабите, включително и ние. Не можем да ги докараме на Перловска река. ", каза той.

До петък ще направим всичко необходимо да пуснем обхода на Бургас. Така всички, които искат да отидат по Южното Черноморие, няма да влизат в Бургас и да затрудняват движението, каза още премиерът Бойко Борисов.

На въпросът дали ще почива това лято, премиерът обяви,че можело да отскочи до "Евксиноград" някой уикенд.

Той обясни, че така си планирал работата, че да може събота и неделя да открива завършени проекти.

Виж коментарите (40)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: