Арестуваха собственик на 45 имота заради детска порнография

3379

Собственик на 45 имота е задържан, след зрелищна акция ГДБОП в Стара Загора срещу разпространението на детски порнографски материали.

Мъжът (62 г.) използвал информационни технологии, за да разпространява порнографски материали, за създаването на които са заснети деца на възраст под 14 години, съобщава БТА.

На два адреса в Стара Загора, обитавани от Д.Д., са открити и иззети лаптоп, три мобилни телефона, осем записи на заповеди на обща стойност 390 540 лв., договори за заем на стойност 55 000 лв., тетрадки и тефтер със записки с раздадени суми в заеми, разписки за получени парични преводи.

Установено е, че мъжът е собственик на 45 имота. 

От събраните доказателства са отделени материали за образуване на наказателно производство за извършвана от Д.Д. незаконна банкова дейност.

Според БНТ мъжът е задържан от служители на ГДБОП-МВР, които в четвъртък са провели вчера специализирана полицейска операция на територията на Стара Загора под надзора на Районната прокуратура.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...
АПИ: Пострадалите работници край Ботевград са служители на частна...
Трагедия в Приморско: Пловдивчанин се е удавил на Южния плаж
Нов тренд на морето: 20 евро за фасове и цаца от Втората световна...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).