Агенцията по безопасност на храните откри ешерихия коли в миди, предлагани на пазара

14478
3

Агенцията по безопасност на храните във Варна откри ешерихия коли в миди, предлагани на пазара.

Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Варна затвори пречиствателен и експедиционен център за миди след констатираните нарушения, съобщават от БАБХ.

Взетите проби от черноморски миди, предлагани на пазара, показват повишени нива на Escherichia coli. Произходът на мидите е проследен до пречиствателния център. Извършена е последваща проверка в обекта, анализите показват многократно завишение на бактерията. Центърът е затворен със заповед на директора на ОДБХ-Варна.

Центърът е работил с условно одобрение за срок от три месеца, което изтича на 28 август 2024 г. Във връзка с констатираните нарушения то няма да бъде подновено.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: