25 стотинки за час – нощният труд на полицаите

6274
3

Tрудът на полицаите през нощта е оценен на 25 стотинки. Толкова получават униформените, ако са на работа от 22 до 6 ч.

Ако са на разположение през този период получават отгоре по 10 стотинки. Това прави 80 стотинки за осемте часа през нощта.

Тарифата е определена със заповед на предшественика на настоящия МВР шеф Младен Малинов - Валентин Радев.

Така че не е чудно, че полицаите от години недоволстат затова, че когато работят в тъмната част на денонощието взимат най-много 2 лева.

Ако са дежурни на официални празници, независимо дали извънредно или планирано, служителите на МВР взимат двойна надница, обяснява ресорният министър Младен Маринов в писмен отговор на въпрос на депутат от опозицията.

Хората в системата с научна степен, с дисертационен труд, получават допълнително за степен "доктор" по 60 лв., а докторите на науките по 90 лева.

Полицаите взимат и по 2% отгоре за всяка година стаж, но не повече от 40 на сто от възнаграждението им.

За изпълнение на специфични служебни дейности през тази година някои от униформените са взели допълнително 190 лева.

За извънреден труд също се плаща. В този случай се начислява още половин надница над редовната им, обясни МВР шефът.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Важна кадрова промяна: НАП има нов шеф
Медицинско чудо в България: Спасиха бременна с близнаци с изключи...
НИМХ издаде жълт код за по-голямата част от страната
Ремонтираха 13 км от магистрала "Тракия" през нощта
Парламентът даде зелена светлина за нов дълг до 3,8 милиарда евро...
Таксиметров шофьор: Пребиха ме заради една енергийна напитка


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).