18 акта и уволнен горски инспектор за сечта в горите на Минерални бани

2805
1

Проверката на общинските гори в Минерални бани завърши с 18 съставени акта и уволнен горски инспектор. Преди дни в предаването "Тази сутрин" по bTV показаха поголовната сеч, която се извършва в област Хасково.

Сечите във всички горски насаждения, за които са установени нарушения, са спрени със заповед на директора на Регионална дирекция по горите - Кърджали.

Четири акта са за неправилно маркирани дървета, десет са за неизпълнение на технологичния план и неупражнен контрол от частно-практикуващи лесовъди. Санкционирани са и четирима служители на общинското горско стопанство за неправилно маркиране и неправилно издадени позволителни за сеч.

На трима от тях са отнети разрешителните за упражняване на лесовъдска дейност.

За неупражнения контрол дисциплинарно е уволнен и старши горски инспектор.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: