В 8:00 Славчо Атанасов със съпругата си, заместник-кмета Александър Константинов, шефа на протокола Васил Иванов и четирима пловдивски бизнесмени отлетя от София за Москва.
"4,5 часа престой имаме в руската столица, в 17:00 е полетът за Китай", съобщи кметът за Plovdiv24.bg.
Там той ще побратими Пловдив с 7,5-милионния град Чанчун. Двупосочният билет на общинарите е около 800 долара. Останалите, включени в делегацията - включително и жена му, си плащат сами. Стъпят ли на китайска земя, разходите им ще поемат домакините.
В програмата са включени срещи на две нива- политическо и икономическо. Атанасов ще се опита да привлече китайски инвестиции и за развитие на спортната база на Пловдив.
Още от петък следобед функциите на кмет са възложени на Александър Долев до 13 ноември, когато Атанасов лети обратно.
Славчо Атанасов
Александър Константинов
Александър Долев 





