Преди седем години Атлантическият съвет на България призова за именуване на българските военни бази на наши национални герои. Те предлагат Трета авиационна база да носи името на героя на българската бойна авиация Димитър Списаревски. Авиобазата продължава да бъде погрешно и без правно основание наричана на името на българомразеца граф Николай Павлович Игнатиев. Като руски посланик в Цариград същият изиграва своята подла роля в убийството на Васил Левски. Граф Игнатиев винаги е работил за руските имперски интереси и против изграждането на силно и независимо българско национално освободително движение.
Сега от Атлантическия съвет на България призовават също така пловдивското село Граф Игнатиево, заедно с авиобазата, разположена до него, да носи името на един от нашите национални герои - Димитър Списаревски.
"Защитата на националния суверенитет започва първо от символите. Затова настояваме и работим за премахването на всички символи и паметници на съветската окупация на България. Крайно време е и за преименуване на всички обекти, носещи имената на хора, които са работили за руския имперски интерес и в ущърб на България и нейната независимост. Защото погрешното и изкривено разбиране на историята е пътят на продължаването на руските зависимости.
Или България ще скъса с руското и съветското имперско наследство, или то ще ни отклони от нашия европейски път!
Или ние ще сложим край на руското влияние у нас, или то ще сложи край на европейското ни бъдеще!
Затова настояваме правителството да предприеме незабавни действия Трета авиационна база да бъде именувана "Димитър Списаревски".
Призоваваме Министерство на отбраната да стартира процес по именуване на големите българските военни формирования на наши национални и военни герои, дали своя безспорен принос за свободата и независимостта на нашето Отечество.
Призоваваме също така село "Граф Игнатиево" да бъде преименувано на "Списарево", а ул. "Граф Игнатиев" в София да бъде именувана на заслужил българин.
Призоваваме общинските власти в цяла България да започнат преименуването на всички обекти, носещи имена на руски и съветски герои, с имената на достойни и заслужили българи.
Призоваваме законодателната и изпълнителната власт да подкрепят тези инициативи с всички необходими мерки и действия", допълват Атлантиците








RZ75
на 03.10.2024 г.
Така, така. Пренаписвайте историята. Правете я да ви служи. Бързо ще дойде ново време и пак ще запеете друга песен. Защото не сте никакви българи, а обикновени ибрикчии. Днес миете задните части на едни, утре на други. И така безкрай. Няма гордост, няма правда, няма достойнство. Има само интереси. Само като прочетох кой дава идеята и веднага ми се привидя Пасито, неговия грозен трабант и още по-грозната му физиономия. При други обстоятелства този изрод трябваше да бъде в затвора. Най-малко!
Първи и Вечни
на 03.10.2024 г.
Какъв военен може да бъде някой, който обича повече чуждото от родното? Който се е клел във вярност на службите и армията на чужда държава?
aahasfer
на 03.10.2024 г.
Крайно време е да се възстанови историческата ИСТИНА!И за сведение на всичките русофилчета - КОГА на България ще бъде върнат заграбения Държавен архив от рушляците?!?А златото?
omega_13
на 03.10.2024 г.
Атлантици,вижте картата на България след войните през първата четвърт на 20. век,отговорете защо България граничи със собствените граници и дали това се дължи само на руските имперски интереси. За Европа Балканите са били винаги задния двор и ако смятате, че отношението ще се промени сте в дълбока заблуда. И между другото- защо румънците вече влизат в САЩ без виза?
s2000
на 03.10.2024 г.
Само така!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!