Ръководството на ПФК Локомотив Пловдив използва официалния клубен сайт, за да изрази своята позиция. Повод за реакцията от "Лаута" са ексцесиите, които станаха в южния край на Трибуна Спортклуб по време на дербито срещу Ботев.
Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса официалното съобщение от ПФК Локомотив:
Уважаеми локомотивци, уважаеми пловдивчани,
в събота се проведе поредното дерби на Пловдив. По традиция този двубой е празник за града ни и предизвиква огромен зрителски интерес. Локомотив триумфира в сблъсъка и зарадва хилядите си верни фенове, които дойдоха да подкрепят тима.
Но тази радост бе помрачена от грозните събития, които бяха породени от единия край на трибуна “Спортклуб". Част от гостуващата публика не беше дошла да се наслади на дербито, а с ясната мисъл да предизвиква само и единствено ексцесии, да провокира и да нарани хора от публиката на Локомотив – сред които жени и деца. Без капка срам и мисъл, и за пореден път, бяха изстреляни редица ракети към феновете на “черно-белите", като по чудо няма тежко пострадали. Такива неща, каквито видяхме на 3-ти септември, не трябва да бъдат толерирани!
Ръководството на ПФК Локомотив Пловдив остро осъжда действията от събота и призовава абсолютно всички компетентни органи, свързани със срещата, да се самосезират, да намерят и да накажат виновниците за безчинствата в тази футболна среща. Това не е първи случай, няма и да е последен, ако не бъдат взети крайни мерки и бъдат наказани виновниците за това!
Трябва ли да се стига до нещо фатално, че да спре това безумие? Сигурни сме, че скоро ще има наказани!












Локо Капана
на 05.09.2022 г.
Този болен селски мозък под мен доказва, че да си папагал е диагноза. Медикаментите не се пият с ракия, жълт отпадък! Кквото и да се случва на терена или трибуните, 1912 селЯнки живеят в техен анаболен сеят: фантазии до безкрай! Колко да си надрусан, за да видиш как Коматево доминирали! Колко да си тъп, за да наричаш изстрелването на ракетикъм хора безобидно!? 1912 спринтиращи селЯнки!
Римо
на 05.09.2022 г.
Седем осем-ще ви пикаем на гроба. А после защо това, защо онова?
Пловдивският Гранд1912
на 05.09.2022 г.
Виновните трябва да бъдат наказани!Но,цигански лъжи,как едните седяли мирно и тихо,как имало ПОЧТИ уцелени,ПОЧТИ обгорели,ПОЧТИ разплакани,дядовци и баби с внучета,майки с бебешки колички...Едните си вкарали пиротехниката,но на другите я намерили скрита и я конфискували...Каква житейска драма!Да стрелят по нас с ракети,а ние да отвръщаме само с камъни и бомбички!Накратко,виновни са и двете агитки и много жалко е с такава злоба и омраза да се търсят строги наказания само срещу едната страна!Хубава работа,ама циганска!За мача-първите около 25 минути "Локото"имаха предимство по системата "юруш",до края на първото, изравнена игра.Второто-фрапантна грешка на Току,гол за "Локомотив",след което пълна доминация на "Ботев"които пропуснаха няколко чисти положения за гол.Отмененият гол на Брахими трябваше да се разгледа от ВАР и тогава да се вземе решение за действията на Петрович и срещу него.
Poco loco
на 05.09.2022 г.
Жълти, петата и шестте шпека нямат изпърдяване. Като пръцкате тука , само по-лошо ги намествате
Right Wing 1926
на 05.09.2022 г.
Много са смели да хвърлят ракети по най-обикновени хора, а по улицата по ниски от тревата мишки смешни
So what
на 05.09.2022 г.
Иван Елшишки го знаят дори шефовете му, че е в играта. Това е най-страшното. Този полицай от години отговаря за охраната на дербитата. Фарс! Той дори не трябва да е полицай!
mannoli
на 05.09.2022 г.
Този “полицай” Иван Бешлишки е срам за системата! На стадиона ще се държите с достойнство! Като имаш проблем, сваляй униформата и ела на поляната! Киртак!
ДжониАЗ
на 05.09.2022 г.
Крайно време е държавата и полицията да се вземат в ръце и да започнат да работят нормално като заловят и осъдят виновниците-ЛИЧНО и ПЕРСОНАЛНО!
Римо
на 05.09.2022 г.
Каквото повикало, такова се обадило. Не че оправдавам постъпката на лумпените в агитката на Ботев, но и лумпените в агитката на Локото не спряха с предизвикателствата. Със сигурност там на където са изстреляни ракетите, не са седял и мирни и кротки хорица.
Батето
на 05.09.2022 г.
Време е за интервю със Зума и разбор-декларация на видния фен и писател-фантаст Владко!
IYI
на 05.09.2022 г.
Тия ракети са им медени на ибриците - криеш се в тълпата скрит зад Иван Бешлишки и мяташ. За улица или за поляна обаче, когато отсреща има някой да ти отвърне - ооо ние не се занимаваме с такива работи :D сладури !
Локомотив Пловдивския Любимец
на 05.09.2022 г.
На мача се снимаше със дрон,всички лицa хвъляли ракети могат да се установят и съдят по закона за Тероризъм....Прокуратурата и полицията са на ход!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!