Клуб на привържениците на Ботев Пловдив излезе с гневна декларация срещу действията на полицията. Повод за недоволството на "жълто-черните" фенове са действията на органите на реда преди и по време на дербито срещу Левски на стадион "Георги Аспарухов" в София, завършило 2:0 за домакините. Декларацията на ботевистите е озаглавена "Господа полицаи, вие нормални ли сте"?
Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса позицията на КПБП:
Господа полицаи, вие нормални ли сте?
За пореден път станахме свидетели на потресаващото ниво на българската полиция. Въпреки че беше пределно ясно, че над 1500 пловдивчани ще пътуват за вчерашния мач, създадената организация около пътуването беше трагична. Абсолютно всички бензиностанции от Пловдив до София и обратно бяха затворени с по 3 патрулки, които не допускаха нито жени и деца да си купят дори вода, нито гражданите да заредят автомобилите си с гориво.
Още по-голямо безумие полицаите сътвориха на входа на София, където принудиха пътуващите автобуси и автомобили да спират в аварийната и !!! активната !!! лента на магистралата, като по чудо не се стигна до катастрофи. Естествено колоната стана огромна и униформените бяха принудени да пуснат първата част от автомобилите, но ... без полицейски ескорт!
Е, за какво тогава ги спирахте? Само да имитирате дейност ли? Също както имитирахте дейност и на Герена ли? Охранявахте само сектор Г, а в същото време стояхте мирно, докато домакинските фенове си влезнаха на терена и се прибраха обратно абсолютно безпрепятствено, въпреки че ваш колега бе изнесен на ръце и откаран с линейка! Кой ще понесе отговорността за създадената предпоставка за безредици?
Вероятно пак привържениците на Ботев Пловдив ще са виновни за всичко.
Ако не вярвате - изчакайте решенията на БФС, който услужливо ще пропусне сините изцепки, но отново ще бъде извънредно строг срещу Ботев Пловдив.
Клуб на привържениците на Ботев Пловдив












eltoro
на 02.05.2022 г.
Ако полицията беше действала адекватно в Коматево, когато селяните изстрелваха ракети в пловдивската публика, и да накаже виновните, нямаше се стигне до безредиците в събота. И ако в Коматево съотношението беше 1500 към 150 в полза на помаците, то на Герена беше 10000 към 300-400 в полза на говедата, затова очаквано тръгнаха да понапляскат наглеците
Posejdon
на 02.05.2022 г.
Абсолютно правилно е да не ги пускат по бензиностанциите. Години наред съм се нагледал на масовите кражби и вандалщина от футболните агитки по бензиностанции и крайпътни магазини. Хората са пропищяли. Това важи за всички пътуващи агитки.
sudromanista73
на 02.05.2022 г.
НеКомплексираните "градски" п***и майни, гледам че пак се опитват да расъждават... Абе мангали, колко сме били е видно за всички и се радвам, че гледате отбора на Пловдив ... Сега очаквам поне още толкова напъни, да ни изкарат под 200 човека... Давайте мишоци в това много ви бива...
Plovdiv 26
на 02.05.2022 г.
Как 1500 човека бе хахахаха,вие нормални ли сте??? Замислете се какви утайки сте щом не ви пускат по бензиностанциите,в годините назад в колко обекта спирахте и крадяхте като първите клошари????
djeovane
на 02.05.2022 г.
Като ви гледат не за бензин и вода, ами и на магистралата не трябва да ви пускат! Повечето сте тръгнали за скандали и бой. Мачът ви е през.... Но се водите запалянковци. Човек не може да си заведе децата на мач, заради олигофрени като вас! Важи и за останалите "АГИТКИ"
чичо Делю Пеевски
на 02.05.2022 г.
Защо не благодарите не полицаите, че ви пазят, измет гнусна. За трети път изстрелвате ракета към противниковата публика, какво очаквате да ви се случи? Ако живеехме в нормална среда, да са ви хвърлили по затворите и да са ви извадили от А група, мамичката ви циганска страхлива. Три от най-големите агитки ви искат кръвчицата миша, ще се оглеждате доста.
Пловдивският любимец
на 02.05.2022 г.
При ранен полицай и хвърляне на ракети по хора, наказанието е миниму 2 срещи без публика. Ако има работещо БФС, трябва да си отнесете заслуженото наказание.
filibe
на 02.05.2022 г.
Дали някой ще се изненада,че все на мачове на "Левски"стават безредици?Аз не се изненадвам,просто това са възможностите на полицаите.А ще става и още по-зле,като започнат и да губят."Съдиите"са подплашени и вече не искат да ръководят техен мач.
Alen12
на 02.05.2022 г.
1500 били в 1/4 пълен сектор за 2000 души, ясно е, че повечето по селата учите до осми-девети клас и после копате нивата, ама чак пък толкова да не можете да броите.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!