Рекорд! Пловдивчанин измести друг свой съгражданин и стана №1 в българския тенис

Коментари (1)
12:48 / 07.03.2020
3514
България поведе с 2-0 победи при гостуването на Коста Рика в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на купа "Дейвис". В първата среща пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико победи с 6-4, 6-2 Хулиан Саборио за 70 минути игра.

Мико направи пробив в гейм номер 12 в първия сет за да спечели с 6-4. Във втората част Кузманов успя да направи два пробива и да затвори мача с 6-2.

Успехът е исторически за пловдивския тенисист, защото с него той счупи досегашния рекорд на съгражданина си Тодор Енев по брой победи за националния отбор. Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че Кузманов и Енев са големи фенове на футболния Локомотив Пловдив.

"Записах своята 18-а победа на сингъл за Купа “Дейвис". 18 победи с националния отбор на България! № 1 в историята на българския тенис", написа Кузманов в личния си профил във Фейсбук.

След неговия мач Александър Лазаров се наложи със 7-5, 4-6, 6-3 над Хесе Флорес. Алекс стигна първи до пробив в мача за 3-1, но веднага допусна рибрейк. При 6-5 Лазаров поведе с 40-30 при подаване на Флорес и от първата си възможност спечели сета със 7-5. Във втората част Алекс допусна пробив за 4-5 и Флорес изравни сетовете с гейм на 30. В третата решителна част Лазаров дръпна с 4-1 и затвори мача с 6-3 след 1 час и 47 минути игра.

В събота срещу неделя точно в полунощ българско време е срещата по двойки. За нея са заявени Адриан Андреев и Александър Донски срещу Хесе Флорес и Пабло Нунес. След това са и последните две срещи на сингъл. Баражът се играе на твърди кортове на открито в Сан Хосе.

България е в състав Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Адриан Андреев и Александър Донски с капитан Тодор Енев.