Ботев вкара 3 на казахстанци пред погледа на националния селекционер

Коментари (10)
15:45 / 27.01.2020
6313
Ботев (Пловдив) приключи с победа контролните срещи от подготвителния си лагер в Турция. В третата си проверка в южната ни съседка жълто-черните надиграха казахстанския елитен тим Кизил-Жар с 3:0. Спарингът се състоя на терена в Спортен център "Сусеси" в курорта Белек, а сред зрителите бе националният селекционер Георги Дерменджиев.

Александър Тонев (57), Антонио Вутов (58, 67) се разписаха за жълто-черните. В предишните контроли Ботев загуби от украинския Олександрия с 0:4 и победи руския ФК Чайка с 3:0.

В спаринга срещу Кизил-Жар не взеха участие контузените Тодор Неделев, Бисер Бонев и Димитър Балинов.

Още в 5-ата минута Слави Шопов засече с глава центриране от фланга, но точният му удар не затрудни вратаря на Кизил. половин час по-късно капитанът Лъчезар Балтанов също отправи точен удар, към противниковата врата, но и той бе спасен.

В 57-ата минута Ботев откри резултата. Това направи Александър Тонев с удар от границата на наказателното поле.

Минута по-късно "канарите" удвоиха преднината си. Младокът Никола Илиев стреля силно, при което вратарят на съперника изби. При добавката обаче Антонио Вутов с шпагат вкара топката зад голлинията - 2:0.

В 67-ата минута Ботев отбеляза трети гол, като точен отново беше Антонио Вутов. Той се възползва от лошо върната топка в половината на Кизил-Жар, напредна и останал сам срещу вратаря го преодоля за 3:0.

Янко ГеоргиевФилип Филипов, Станислав Работов, Кристиан ДимитровКостадин Ничев, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Антонио ВутовАлександър Тонев (Георги АргилашкиДимитър ПирговЛазар Марин, Атанас Стоименов, Димитър Тонев, Стефан Попов, Петър Итов, Андерсон, Радослав Терзиев).