Спартак с втора грешна стъпка, 1000 зрители гледаха дербито в Асеновград

19:18 / 16.11.2019
4128
Спартак Пловдив пропусна да победи Асеновец и двата отбора завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на А Областна група. Двубоят се игра пред около 1000 зрители на стадион "Шипка" в Асеновград.

Първото полувреме бе равностойно и двата отбора не успяха да си отбележат. "Гладиаторите" започнаха силно втората част и в 57-ата минута можеха да открият резултата, но удар на Любомир Цеков с глава бе избит от вратарят на домакините.

В 68-ата минута удар на Петко Фанев от 20 метра мина на сантиметри от напречната греда.

Четвърт час преди края Спартак откри резултата. Любо Цеков центрира в наказателното поле, където 15-годишният Давор Илиев засече с глава за 0:1.

В последната минута на мача Спартак допусна изравнителен гол след разбъркване в наказателното поле. Въпреки равенството пловдивчани запазват преднината си на върха в класирането на А Областна група.

В следващия кръг, на 24 ноември, "гладиаторите" приемат тима на Вихър Белозем.

Състав: Константин Велков, Николай Христозов, Атанас Бучов, Христос Доков, Рангел Костурски, Кръстьо Милев, Стефан Учиков, Денис Хасан, Кирил Георгиев, Здравко Жилов, Любо Цеков (Петко Фанев, Давор Илиев, Мартин Симеонов).