Такова унижение стадион "Васил Левски" не помни! И то не заради загубата!

Коментари (19)
20:52 / 14.11.2019
13076
България загуби от Парагвай с 0:1 в приятелски мач, който се игра пред по-малко от нечувано обидните 1000 зрители на националния стадион "Васил Левски". Единственият гол вкара Мигел Алмирон в 60-ата минута. Двубоят бе дебют за новия селекционер на нашите Георги Дерменджиев. Други двама футболисти също направиха дебют за държавния тим - вратарят на Славия Георги Георгиев и защитникът на Черно море Виктор Попов.

България обаче отново демонстрира скучен футбол и увеличи негативната си серия от 12 поредни срещи без победа.

Първото чисто голово положение бе за парагвайците. В 35-ата минута Ромеро се откъсна от Божидар Чорбаджийски и Георги Терзиев, но Георги Георгиев спаси. Три минути по-късно отново Георгиев се намеси след удар от малък ъгъл на гостите.

В 60-ата минута Парагвай откри резултата. Това направи Мигел Алмирон, който матира Георги Георгиев с шут от далечно разстояние.

В неделя България приема Чехия в последната си квалификация, която поради наказание ще се играе пред празните трибуни на стадион "Васил Левски".