Спартак спечели най-трудната си победа досега

09:20 / 16.09.2019
2040
Спартак Пловдив постигна нова победа в първенството на "А" Областна група, след като се наложи с 1:0 над отбора на Момино. Единственото попадение реализира Кирил Георгиев в 44-ата минута с неспасяем удар от фаул.

Още в 7-ата минута Николай Христозов с глава изкара топката в аут от 4 метра. В 26-ата Кирил Георгиев изведе Ивайло Димитров - Шведа сам срещу вратаря на гостите, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

В 37-ата минута Кирил Георгиев стреля с глава, но топката срещна напречната греда. След дълго отсъствие Петко Фанев влезе през второто полувреме и още след 5 минути игра можеше да се разпише, но изстрелът му бе избит в корнер.

Спартак продължава с пълен актив от 12 точки и голова разлика 12:0. На 22 септември предстои гостуване на Дълго поле.

Спартак игра в състав: Константин Велков, Николай Христозов, Христос Доков, Георги Бъчваров, Рангел Костурски, Кръстьо Милев, Денис Хасан, Кирил Георгиев, Мартин Симеонов (Петко Фанев), Здравко Жилов (Митко Илиев), Ивайло Димитров (Костадин Калинов).