Пак груби грешки! Балъков с четвърта поредна загуба начело на България

Коментари (8)
23:46 / 10.09.2019
6433
Националният отбор на България по футбол записа нова загуба, макар и не в европейска квалификация, а в приятелски двубой. Нашите отстъпиха на Ейре с 1:3 на "Авива Стейдиъм" в Дъблин.

Това бе четвърто поредно поражение за Красимир Балъков, откакто стана селекционер на държавния тим. Специалистът пусна като титуляри двама дебютанти - Георги Пашов и 37-годишния вратар Христо Иванов, който направи грешки за първите два гола на домакините.

Ирландците откриха резултата в 56-ата минута, когато Алан Браун направи успешна добавка след недобра намеса на нашия вратар.

Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-ата минута, като нарушението бе отсъдено заради фаул срещу Божидар Краев.

Кевин Лонг вкара за 2:1 с глава в 82-ата минута след нова колеблива изява на Христо Иванов. Джеймс Колинс оформи крайното 3:1 в 86-ата минута.

България игра в състав: Христо Иванов, Георги Пашов, Антон Недялков (59-Васил Божиков), Кристиан Димитров (78- Георги Терзиев), Иван Горанов, Симеон Славчев, Георги Миланов (46- Ивелин Попов), Кристиан Малинов (78- Васил Панайотов), Даниел Младенов (68- Кирил Десподов), Николай Димитров (59-Вандерсон), Божидар Краев.