Само Локо си иска стадиона

6635

Само от ПФК „Локомотив - Пловдив" са купили конкурсните книжа за концесията на едноименния стадион, съобщи зам.-кметът по общинската собственост Петко Атанасов. Засега не е подадена нито една оферта, но до конкурса има още три седмици. Законът разрешава състезанието да се проведе, дори да има само един кандидат.

Спортният комплекс с площ 96 400 квадратни метра се дава на концесия за 35 години със задължителното условие за инвестиция минимум девет милиона лева. Парите трябва да бъдат вложени в модернизиране на комплекса и привеждането му към изискванията на ФИФА и УЕФА. Общината иска от кандидатите най-малко 30 000 лева кеш и минимум по 12 000 лева годишни вноски в бюджета.

Източник: в. "Марица"


Още по темата: Общината влиза в Локомотив Пд АД с 25%
Всички новини по темата: (99)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!