Пиронкова влезе в топ 100

636

Пловдивчанката Цветана Пиронкова влезе в Топ 100 на световния женски тенис. От днес тя заема 99-та позиция в WTA с 362.75 точки. 17-годишното момиче се изкачи с 29 позиции нагоре след успешното си представяне в Палермо. Още в първия кръг тя спечели мачът си срещу Силвия Фарина-Елия. Последваха убедителни победи на Анна Смашнова и Натали Виерин. Пловдивчанката обаче бе спряна от Анабел Медина Гаригес на полуфинала.
Сесил Каратанчева запазва своята позиция 47 с 694.25 точки. 10 позиции по-нагоре е и първата ни ракета Маги Малеева, която също не променя положението си в листата на WTA и остава 37-ма с 789.00 точки.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).