Мико се измъчи в жегата, но е на полуфинал в Пловдив

15:56 / 07.06.2019
2789
Водачът в схемата Димитър Кузманов - Мико записа трета победа и се класира на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Фючърс" на ITF на червени кортове в Пловдив с награден фонд от 15 хиляда долара. Надпреварата се организира от Българската федерация по тенис, Община Пловдив и ТК "Локомотив".

Първата ракета на България в мачовете за Купа "Дейвис" се наложи в оспорван мач над Владислав Орлов от Украйна със 7:5, 2:6, 6:3 след 2:32 часа на централния корт на ТК "Локомотив" в родния му град.

25-годишният пловдивчанин допусна ранен пробив, но успя да го върне и от 4:5 спечели три поредни гейма, а с това и първия сет.

Във вторият украинецът спечели след два брейка. В третия Мико пак влезе в серия и от 1:2 стигна до 5:2, за да затвори малко по-късно двубоя. Кузманов записа седем аса, но и пет двойни грешки в двубоя.

Следващият съперник на тенисиста от Локомотив Пловдив е четвъртият поставен в схемата - левичарят Бастиян Мая от Чили.