Кузманов спечели българското дерби в Пловдив, идва ред на украинец

3688

Водачът в схемата Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Фючърс" на ITF на червени кортове в Пловдив с награден фонд от 15 хиляда долара. Надпреварата се организира от Българската федерация по тенис, Община Пловдив и ТК "Локомотив". 

В родния си град първата ракета на България в мачовете за Купа "Дейвис" спечели родното дерби срещу квалификанта Васко Младенов с 6:3, 6:0. Срещата приключи точно за 60 минути. 

В първата част Мико проби за 2:0, но Младенов моментално направи рибрейк. Веднага след това Кузманов отново взе подаването на съперника, което му беше достатъчно да вземе сета. Пловдивчанинът продължи серията си и във втората част, в която не загуби нито един гейм.

Следващият съперник на Димитър Кузманов е украинецът Владислав Орлов.

В същото време получилият "уайлд кард" Габриел Донев отстъпи на №5 в основната схема Евгени Тюрнев от Русия с 1:6, 6:3, 1:6. Александър Донски, също играещ с покана, загуби с 4:6, 2:6 от втория поставен Батист Крепат от Франция.


Още по темата: Тенис от Пловдив и региона
Всички новини по темата: (968)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).