Спартак загуби важен бараж, пуска жалба срещу реферите

13:48 / 06.06.2019
5282
Спартак (Пловдив) загуби драматично баражa за влизане в Елитната група до 17 години. "Гладиаторите" паднаха с 1:2 от Черноморец (Бургас) в мач, който се игра на неутралния терен в Нова Загора.

От Спартак обаче се оплакаха, че груби грешки на съдийската бригада са белязали двубоя. Цветелин Петров откри резултата за пловдивчани, но Черноморец стигна до пълен обрат след две центрирания.

В 70-ата минута Александър Шиков бе съборен брутално в наказателното поле, но главният съдия Валентин Станчев не отсъди очевидна дузпа. В 75-ата минута Шиков вкара за 2:2, но страничният съдия вдигна засада, чак след като топката бе попаднала в мрежата. Шиков бе покрит от трима играчи на съперника, твърдят от пресслужбата на Спартак.

От клуба обещаха да подадат жалба срещу съдийската бригада - Валентин Станчев, Станимир Трифонов и Петър Балтов.