Лекция на Лимона как се бележи от фаул

Коментари (1)
11:14 / 19.05.2019
4341
Марица победи Димитровград с 3:1 в домакински мач от 32-ия кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Най-опитният в тима на домакините - Тодор Тимонов - Лимона, изнесе лекция на тема как се изпълняват преки свободни удари. Лимона се разписа два пъти от статични ситуации в мача.

Димитровград изненадващо откри резултата в началото на второто полувреме. След грешка в отбраната на маричани и два рикошета топката достигна до Антон Колев, който прати топката в мрежата за 0:1.

Още в 51-ата минута Тодор Тимонов възстанови равенството след отлично изпълнен пряк свободен удар. От почти същата позиция Лимона отбеляза и за 2:1, но този път той изпълни по земя, а топката закачи и крак на защитник от стената.

В 64-ата минута след грешка при изнасянето на топката Запрян Запрянов излезе сам срещу вратаря Кадиев. Атакуващият халф стреля прецизно и фиксира крайното 3:1.

Така Марица има вече 55 точки и продължава да заема 5-то място в класирането. Във вторник жълто-сините гостуват на Сокол в Марково в отложена среща от 29-ия кръг, а на 24 май гостуват на Созопол. В последния кръг на 1 юни Марица приема Гигант (Съединение).

Марица: Илия Николов, Красимир Иванов, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов (Атанас Савов); Даниел Спасов, Христо Янчев (Милен Танчев), Запрян Запрянов, Мирослав Радев, Лъчезар Ангелов, Тодор Тимонов (Айку Янъков), Костадин Дяков - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Николай Димитров. Треньор: Борислав Караматев.