Пловдивчанинът Илия Кушев прави бенефис следващата неделя

1825

Бившият национал на България за купа "Дейвис" Илия Кушев ще направи бенефис на 26 април (неделя). Събитието ще се състои веднага след финала на турнира "Загорка Къп" на ТК "Левски" в София. Бенефисът ще бъде в две части, разкри 28-годишният пловдивчанин. В първата е предвиден мач на двойки, в който Кушев и столичният кмет Бойко Борисов, който му е кум, ще играят в двойка срещу президента на БФТенис Стефан Цветков и бизнесмена Ангел Бончев. Втората част ще представлява демонстративен двубой между Кушев и дългогодишнишя му съотборник в националния отбор Ивайло Трайков. От БФТ и ТК "Левски" подготвят изненади за заслужилия тенисист.

Илия Кушев е роден на 3 декември 1980 година в Пловдив. Бил е държавен шампион във всички възрастови групи. Той е достигал е до 285-о място в световната ранглиста на сингъл и до 234-ото място на двойки. Кушев има 6 победи и 9 загуби за България в турнира за купа "Дейвис", в който дебютира през 2004 година.

Източник: Sportal.bg

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!