Дубълът на Ботев с драматично равенство 4:4 с Локо Мездра

14:21 / 15.04.2009
2530
Дубълът на Ботев Пловдив изпусна да победи Локомотив Мездра като гост, след като изтърва преднина от 3 гола за около 30 минути. Мачът завърши 4:4, а до 60-ата минута момчетата на Пепо Пенчев водеха с 1:4. Мачът обаче започна с гол за Локо Мездра още в 3-ата минута. В 12-ата Васко Кочев успя да изравни с красив удар от далеч. Три минути по-късно след пробив на Тодор Тимонов и остро центриране, Йордан Етов засече от близо за 1:2. Резултатът стана 1:3 в 30-ата минута след добра комбинация между Светослав Илиев и Георги Аврамов. През второто полувреме "канарчетата" вкараха още едно попадение чрез Стоян Грънчарски. Младите "жълто-черни" футболисти обаче не успяха да задържат преднината от 3 гола и след грешки в защитата и на вратаря, пуснаха по един гол в 60-ата, 70-ата и 80-ата минути за крайното 4:4. В последните минути футболистите на Ботев имаха шанс все пак да вземат победата, но няма късмет в края, след като удариха две греди.

Съставът на Ботев: Стоян Велчев, Васил Кочев, Чудомир Григоров, Костадин Гаджалов, Асен Попов, Мауро Алегре, Светослав Илиев, Тодор Тимонов, Георги Аврамов, Йордан Етов, Ерик Кабу.