Стивън Петков титуляр за Фейрензе в злощастен мач срещу Спортинг

11:59 / 17.01.2019
5429
Бившият нападател на Ботев (Пд) Стивън Петков започна като титуляр за Фейрензе в мача за купата на Португалия, но неговият отбор отстъпи с 0:2 на Спортинг (Лисабон). В този четвъртфинал Стивън Петков игра 76 минути, след което беше заменен от Единьо.

Това беше втори мач за бившето "канарче" с екина на новия му отбор и първи като титуляр, като треньорът Нуно Сантош го постави на върха на атаката.

Гостите от Спортинг нанесоха удара си в рамките на две минути, след като Вендел откри в 64-ата минута, а Бруно Фернандеш удвои в 66-ата.

На полуфиналите Спортинг ще се бори в два мача с Бенфика, като първата среща е на 6 февруари, а реваншът е на 3 април. В другата полуфинална двойка Порто най-напред ще посрещне Брага.