Гришо продължава напред след 3-часова драма

Коментари (2)
12:32 / 16.01.2019
5169
Григор Димитров записа втора победа на Откритото първенство по тенис на Австралия. Най-добрият български тенисист, който е поставен под №20 в основната схема, се наложи трудно над уругваеца Пабло Куевас с 3:1 сета - 6:3, 6:7(5), 6:3, 7:5.

Мачът от втория кръг на Australian Open продължи точно 3 часа. Това бе трети успех на Гришо от общо 4 мача срещу Куевас, който в момента е №94 в световната ранглиста.

Григор Димитров направи по един пробив в първия и третия сет, което беше достатъчно да ги спечели с по 6:3. Във втората част нито един от тенисистите не стигна до пробив и развръзката се реши в тайбрека, като Гришо спаси два сетбола, но при третия се предаде.

Подобен развой имаше и четвъртият сет, в който резултатът се движеше гейм за гейм до 5:5, когато Гришо стигна до желания пробив за 6:5. Впоследствие той взе сервирането си и затвори мача при 7:5. Българинът приключи срещата с 8 аса и едва 2 двойни грешки.

За място на осминафиналите Димитров ще играе срещу Томас Фабиано. Италианецът е №102 в ранглистата на АТП и победи по-рано през деня Рейли Опелка (САЩ) в драматичен петсетов мач. Това ще бъде първият сблъсък между Димитров и Фабиано.

Този браузър не поддържа видео елемента.