Кузманов след най-големия си успех досега: Дааааааааа! Благодаря на всички!

10:52 / 17.11.2018
2955
Пловдивската гордост в тениса - Димитър Кузманов - Мико, продължава с великолепното си представяне на турнира от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина), който е с награден фонд 50 000 долара. Първата ракета на България за Купа "Дейвис" победи с 6:4, 6:2 Бастиан Мая от Чили за 85 минути игра.

Мико започна много добре срещата и поведе с 3:0. Мая успя да изравни за 3:3, но Кузманов стигна до нов пробив в гейм №10 и спечели с 6:4 за 39 минути. Във втората част Кузманов отново започна силно и поведе с 3:0. До края на срещата Мико нямаше проблеми и затвори мача с 6:2.

Така нашето момче достигна до първия си полуфинал в турнир от АТР. Следващият му съперник ще е аржентинец. Това ще е победителят от мача между Факундо Аргуейо и Педро Качин. До момента пловдивчанинът заработи 29 точки за световната ранглиста.

"Даааааааааааааааааа! Първи 1/2-финал от веригата АТП! Благодаря на всички, които ме гледат и ми пращат толкова много енергия", написа Димитър Кузманов на профила си във Фейсбук.