Чудесен Кузманов няма спиране в Уругвай

13:23 / 07.11.2018
1552
Най-добрият пловдивски тенисист в момента Димитър Кузманов - Мико се класира за втория кръг на на турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Монтевидео (Уругвай), който е с награден фонд 75 хиляди долара и гостоприемство.

На старта на основната схема Мико се наложи с 6:2, 4:6, 6:2 над бразилеца Тиаго Уайлд за 2 часа и 4 минути игра.

Кузманов поведе с 4:0 в първия сет и спечели с 6:2 за 39 минути. Във втората част Мико стигна първи до пробив за 3:2, но загуби четири от следващите пет гейма за 4:6. В третия решителен сет Кузманов постигна два пробива и спечели категорично с 6:2.

Това е четвърта поредна победа за Димитър Кузманов в Монтевидео. Националът на България за "Купа Дейвис" записа три успеха в квалификациите без загубен сет.

На осминафиналите Кузманов ще играе срещу №1 в схемата Пабло Куевас от Уругвай или Марио Мартинес от Испания. Местният любимец Пабло Куевас е специалист на червени кортове и има турнирни победи от ATP.

До момента Кузманов заработи 13 точки за световната ранглиста.