СНИМКИ: Арабски "касапин" контузи тежко Омар Косоко

11:53 / 23.09.2018
6284
Бившата звезда на Ботев (Пд) Омар Косоко бе контузен зверски по време на мача за своя отбор Ал Фуджайра срещу Айман клуб, завършил 2:1 за домакините от Фуджайра, научи Plovdiv24.bg. Двубоят бе от 3-ия кръг на Суперлигата в Обединените арабски емирства.

Инцидентът стана в 24-ата минута, когато откъсващият се в чиста позиция Омар Косоко бе повален с ужасяващ опит за шпагат на Уалед Ал Ямахи. Защитникът на Айман клуб получи директен червен картон, а Косоко бе изнесен на носилка със съмнения за тежка травма в глезена и в коляното.

Ал Фуджайра успя да обърне мача от 0:1 до 2:1 с победен гол в 91-ата минута. Това бе първа победа за новака в елита, който вече заема 6-о място във временното класиране с актив от 4 точки.