Ботев с 5 от 5 в контролите, но този път допусна голове

Коментари (7)
20:03 / 07.07.2018
6456
Ботев (Пд) победи новака във Втора лига ЦСКА 1948 с 3:2 в петата си контрола от началото на подготовката. Спарингът се игра на един от терените в базата на жълто-черните в Коматево.

Централният защитник Димитър Пиргов откри резултата в 12-ата минута, а бразилецът Диого Кампос удвои преднината на Ботев в 31-ата. Светослав Диков бе точен за "армейците" в 41-ата минута, като това бе първи гол, който "канарчетата" допускат в досегашните си срещи.

В 82-ата минута домакините отбелязаха за 3:1 чрез младока Станислав Шопов, но 4 минути след това ЦСКА 1948 намали на 3:2.

В предишните проверки възпитаниците на треньора Николай Киров имаха 4 поредни победи - 4:0 срещу Ботев (Гълъбово), 1:0 срещу Верея, 2:0 срещу Локо (ГО) и 1:0 срещу Ботев Враца (прекратена в 24-ата минута заради пороен дъжд).

Ботев започна в състав: 99. Иван Чворович, 28. Филип Филипов, 6. Костадин Ничев, 5. Кристиан Димитров, 30. Димитър Пиргов, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 27. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Диого Кампос.

На полувремето в игра влязоха: Даниел Кайзер, Радослав Терзиев, Радослав Апостолов и Густаво Афонсо, а в хода на втората част се включиха още Стивън ПетковМилко Георгиев, Станислав Шопов, Кристиан Добрев, Благовест Данчев и Атанас Янков.