Майсторско изпълнение на Неделев, Ботев с трета поредна победа

Коментари (1)
19:48 / 30.06.2018
5809
Ботев (Пд) победи втородивизионния Локомотив (ГО) с 2:0 в третата си контрола от началото на предсезонната подготовка. Спарингът се игра на базата на жълто-черните в Коматево.

В предишните проверки възпитаниците на Николай Киров бяха постигнали две победи - 4:0 над Ботев (Гълъбово) и 1:0 над Верея.

В стартовия състав на "канарчетата" Николай Кировбе заложил на 10 българи, а единственият чужденец бе вратарят Даниел Кайзер.

Резултатът бе открит в 64-ата минута от Тодор Неделев. Звездата на Ботев изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратаря на Локомотив за 1:0.

В 88-ата минута жълто-черните удвоиха преднината си. След едно центриране в наказателното поле на гостите топката бе отбита в краката на Диого Кампос и бразилецът вкара от 5-6 метра за 2:0.

До началото на сезона "канарчетата" ще играят още срещу Ботев Враца (04.07), ЦСКА 1948 (07.07), Витоша Бистрица (11.07) и Царско село (14.07).

Стартовият състав на Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Костадин Ничев, Йордан МиневДимитър ПирговСеркан ЮсеинЛъчезар БалтановМилко ГеоргиевКристиан ДобревТодор НеделевВасил Шопов.

През второто полувреме в игра се появиха: Мартин Димитров, Станислав Шопов, Кристиан Димитров, Радослав Апостолов, Радослав Терзиев, Фелипе Бризола, Диого Кампос, Благовест Данчев, Атанас Янков.