Локо се прости с мечтата за Лига Европа след драма с продължения

Коментари (37)
22:14 / 19.05.2018
15125
Локомотив Пловдив завърши на 8-ото място в крайното класиране на Първа лига и се прости с надеждата да играе в турнира Лига Европа, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите направиха 2:2 срещу Черно море след продължения (2:1 в редовното време) в реванша на Лаута. Първият двубой във Варна бе завършил 2:1 за "моряците".

Два гола за Локо вкара хърватинът Филип Михалевич (12, 42). Резервата Марек Кузма (69) и Даниел Димов (103) бяха точни за варненци.

Локо започна много агресивно мача и още в 4-ата минута създаде чисто голово положение. След центриране от корнер Филип Михалевич засече с глава от близко разстояние, но Благой Макенджиев реагира инстиктивно и отрази удара.

В 12-ата минута резултатът бе открит. Елитон получи топката в половината на Черно море и даде перфектен пас в коридор за Мустафа Абдулахи отляво. Нигериецът демонстрира чудесна скорост и центрира точно към Михалевич, който с летящ плонж с глава разстреля Макенджиев за 1:0.

Чак след половин час игра дойде първият шанс за Черно море. Ндонгала центрира от корнер към малкото наказателно поле, където Даниел Димов изпревари Антони Милина, но не улучи вратата.

Три минути преди почивката Локо нанесе своя втори удар в мача. Бразилецът Елитон бе изведен от Игор Банович по левия фланг и почти от аутлинията върна към дузпата. Там Филип Михалевич шутира по земя под плонжа на вратаря Благой Макенджиев за 2:0.

След почивката обаче ситуацията на терена се промени коренно. Черно-белите отстъпиха инициативата на Черно море и почти не създадоха опасност пред варненската врата.

В 69-ата минута "моряците" се върнаха в мача след гол на резервата Марек Кузма. Атаката тръгна от Георги Илиев, който изведе Ндонгала на метри пред дъгата. Последва силен шут с левия крак, при който топката рикошира в гредата, а после се удари и във вратаря Милина. Докато той се изправи, Марек Кузма дотича и бутна кълбото в мрежата за 2:1.

"Смърфовете" претендираха за нарушение срещу вратаря, но реферът Никола Попов бе непреклонен и посочи центъра. Заради бурните протести от пейката на Локомотив бе изгонен масажистът на пловдивчани.

Драмата бе пълна в добавеното време, когато и двата отбора имаха отлични възможности да вкарат гол.

Първо Ндонгала остана непокрит в пеналта и прехвърли вратаря Милина. Топката влизаше в мрежата, когато в последния момент Стивън Езе успя да я изчисти от голлинията.

Буквално в последната секунда на редовното време Локо получи право да изпълни пряк свободен удар. Симеон Райков шутира с левия крак над гредата, а Благой Макенджиев изби, след което топката се удари в гредата и двата тима влязоха в продължения.

Мачът бе решен в 103-ата минута, когато Черно море вкара така скъпоценния втори гол. Георги Божилов проби по лявото крило и почти от аутлинията центрира на далечна греда. Там Даниел Димов засече с глава, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Антони Милина за 2:2.

Локо (Пд) - Черно море 2:2

Голмайстори: 1:0 Филип Михалевич (12), 2:0 Филип Михалевич (42), 2:1 Марек Кузма (69), 2:2 Даниел Димов (103)

Локо (Пд): Антони Милина, Мустафа Абдулахи, Стивън Езе, Димитър Везалов (46- Янко Ангелов), Димитър Велковски, Игор Банович, Елитон Торета (62- Симеон Райков), Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Филип Михалевич, Веселин Марчев (83- Петър Главчев).

Черно море: Благой Макенджиев, Юго Кононго, Илиас Хасани, Даниел Димов, Стефан Станчев, Мартин Минчев (46- Георги Божилов), Георги Илиев, Петър Витанов (113- Фалио Мартинс), Атанас Зехиров, Аристоте Ндонгала, Радослав Василев (63- Марек Кузма).