Каква ирония на съдбата! Рони Абушев прати Марица при аматьорите!

20:22 / 13.05.2018
7637
Марица приключи с агонията и изпадна от Втора лига. Това стана факт, след като жълто-сините загубиха от Ботев (Гълъбово) с 1:2 в последния си домакински мач за сезона.

По ирония на съдбата двата гола за гостите вкара юношата на Локо (Пд) и бивш футболист на Марица Рангел Абушев. Нападателят се разписа в 12-ата и 14-ата минута, като напълно логично не се зарадва при отбелязването на головете.

В 78-ата минута друг юноша на Локо - Свилен Щерев, вкара почетното попадение за Марица.

Загубата остави Марица на 14-о място в класирането с актив от 30 точки. С три повече са Оборище и Струмска слава, които играят един срещу друг в последния кръг, което пък означава, че Марица изпада, тъй като няма как да изпревари и двата състава. Кършиякалии гостуват на Лудогорец-2 в последния си мач при професионалистите.