Много борба и малко футбол в дербито на Пловдив

Коментари (92)
16:49 / 04.03.2018
21333
Локомотив и Ботев завършиха 0:0 в 106-ото пловдивско дерби, което се игра на Лаута пред около 5 000 зрители, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе белязан с много борба по целия терен и малко футбол.

Това бе пети пореден мач за черно-белите без загуба, като след него тимът има 28 точки и излезе на 7-мо място. "Канарчетата" пък останаха 5-и с 33 точки.

Първата голова опасност бе пред вратата на Ботев в 12-ата минута. Анте Аралица напредна по десния фланг и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Там капитанът на Локо Веселин Марчев засече с удобния си ляв крак, но твърде неточно.

Две минути след това Ботев се отчете с първи точен шут чрез Серкан Юсеин, но Илко Пиргов внимаваше и улови.

В 24-ата минута "канарите" сътвориха отлична контра, при която Лъчезар Балтанов изведе Жоао Пауло. Бразилецът подмина Стивън Езе и шутира от разстояние, но покрай гредата в аут.

Малко преди почивката Локо пропусна да открие резултата. Веселин Марчев преодоля с лекота Йордан Минев и шутира остро по земя с левия крак, но Иван Чворович спаси.

В 57-ата минута бе най-чистото положение за Локо до този момент. Анте Аралица и Димо Бакалов направиха двойно подавани, при което хърватинът се озова сам срещу Иван Чворович пред малкия пеналт. Аралица опита шут с левия крак, но комично се размина с топката и падна, при което черно-белите поискаха дузпа заради задържане от страна на Филип Филипов, но главният съдия Никола Попов не се подведе.

Локомотив - Ботев 0:0

Локомотив: Илко Пиргов, Янко Ангелов (68- Елитон Торета), Димитър Везалов, Стивън Езе, Димитър Велковски, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (89- Симеон Райков), Димо Бакалов, Веселин Марчев, Абделхаким Буна, Анте Аралица.

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (88- Алваро Юлиано), Диого Кампос (59- Дуде Ндонгала), Жоао Пауло (76- Стивън Петков).