Бивши "канари" наказаха безобразен Локомотив, феновете поискаха оставка

Коментари (26)
22:05 / 21.10.2017
13995
Локомотив Пловдив загуби от Черно море с 0:3 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Бившите "канарчета" Мариян Огнянов (4) и Орлин Старокин (60), както и дебютиралият Антон Огнянов (87), който също е обличал преди години фланелката на Ботев, бяха точени за варненци.

Малобройната публика на стадиона на няколко пъти скандираше мощно "Оставка", а през цялото време на Трибуна Спортклуб стоеше плакат с надпис "Вън некадърниците от ръководството".

С поражението Локо прекъсна серията си от две поредни победи, а Черно море пък отново спечели след 6 неуспешни кръга.

Още в 3-ата минута капитанът на гостите Георги Илиев овладя и изстреля истинска бомба, но в гредата.

Само минута по-късно "моряците" откриха резултата. Георги Илиев центрира почти от аутлинията към малкия пеналт, където Амаду Сукуна подаде с глава към Мариян Огнянов и той с левия крак простреля Илко Пиргов за 0:1.

Мачът бе решен в 60-ата минута с втори гол за Мерно море. Стефан Станчев напредна по левия фланг и центрира по земя. Топката първоначално бе избита от Димитър Везалов, но Орлин Старокин с поразяващ шут с левия крак от дъгата я прати в мрежата за 0:2.

След това Симеон Райков и Дани Кики изпуснаха за Локо от чисти ситуации, а при едно центриране на Пламен Крумов топката кацна върху напречната греда.

Три минути преди края дебютантът на Черно море Антон Огнянов се разходи покрай защитата на домакините и с левия крак се разписа за 0:3.

След това попадение от стадиона си тръгна собственикът на черно-белите Христо Крушарски.

Локо (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Ивайло Марков (70- Дани Кики), Муса Мухамед, Ванчо Траянов (54- Парвиз Умарбаев), Раян Фикеш, Пауло Серджо, Веселин Марчев, Халед Аяри (63- Дино Мартинович), Симеон Райков.

Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев (80- Антон Огнянов), Александър Цветков, Амаду Сукуна (75- Марек Кузма), Атанас Зехиров, Илия Миланов, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Орлин Старокин (84- Александър Александров), Ондрей Сукуп.