Локо шокира Берое и развали празника на Камбуров

Коментари (40)
21:51 / 13.10.2017
12997
Локомотив Пловдив шокира Берое с 2:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Стара Загора. Димо Бакалов (23) и Дино Мартинович (70) се разписаха за гостите, а Педро Еуженио (38) бе точен за заралии.

Официален дебют за черно-белите направи дефанзивният халф Раян Фрикеш, а в ложата на стадиона бе и собственикът на клуба Христо Крушарски.

Победата развали празника на легендата на Локо Мартин Камбуров, който днес празнува своя 37-и рожден ден. С успеха пловдивчани натрупаха актив от 17 точки, колкото имат Ботев и Берое.

Още в 16-ата минута "смърфовете" бяха грубо ощетени от главния съдия Никола Попов. Симеон Райков центрира от фаул в наказателното поле, където Милен Желев игра с ръка, но въпреки протестите на гостите реферът даде знак играта да продължи.

Само минута по-късно Симеон Райков проби по десния фланг и центрира за Веселин Марчев. Той стреля мигновено, но Перниш улови.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Локо откри резултата. Веселин Марчев изведе Муса Мухамед по левия фланг. Последва центриране в пеналта, където непокритият Димо Бакалов засече с глава и прати топката в мрежата - 0:1.

В 35-ата минута Димо Бакалов овладя пред наказателното поле и изведе Симеон Райков на стрелкова позиция, но ударът на нападателя мина покрай гредата.

Берое стигна до равенството в 39-ата минута. Мартин Камбуров намери Мартин Райнов в пеналта, а капитанът на старозагорци центрира прецизно на втора греда, където Педро Еуженио засече с глава за 1:1.

Локомотив отново излезе напред в резултата в 70-ата минута след мълниеносна контраатака. Пауло Серджо изведе по перфектен начин току-що влезлия Дино Мартинович зад отбраната на Берое. Словенецът финтира излезлия вратар Перниш и прати топката в опразнената мрежа за 1:2.

До края на двубоя "смърфовете" се прибраха в своята половина, бранейки преднината си.

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов, Иван Иванов, Матеус Леони, Мартин Райнов, Карлос Охене, Антон Карачанаков, Борислав Цонев, Педро Еуженио, Мартин Камбуров.

Локо: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Ивайло Марков, Муса Мухамед, Ванчо Траянов (87- Димитър Велковски), Раян Фрикеше, Пауло Серджо, Веселин Марчев, Димо Бакалов (54- Парвиз Умарбаев), Симеон Райков (68- Дино Мартинович).