Академик на финал! Обърна Левски след 20 точки изоставане!

10:42 / 21.09.2017
2658
Академик Бултекс 99 Пловдив грабна втора победа в предсезонните контроли. В първия мач на приятелския баскетболен турнир в Плевен отборът на Асен Николов спечели драматичен успех срещу Левски със 78:76 (8:19, 17:23, 25:13, 28:21).

Двубоят напомни за трилъра между двата отбора от миналия сезон в София, когато студентите надделяха със 106:105 след две продължения.

Тимът на Тити Папазов взе солиден аванс от 17 точки на почивката, като в началото на третата четвърт преднината стигна и 20 точки. Постепенно баскетболистите на Академик Бултекс 99 съумяха да изравнят играта, благодарение и на отличната стрелба на Мартин Дурчев.

Пет минути преди края пловдивчани поведоха в резултата, а в заключителния период от мача задържаха минималния си аванс след поредица от наказателни удари под двата коша.

"Поздравявам момчетата за желанието и агресията, които показаха след почивката", коментира старши треньорът на пловдивския тим Асен Николов.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 16 точки, по 14 вкараха Дурчев и Маодо Нгурайн. Така Академик Бултекс 99 се класира за финала на турнира, в който днес от 20 часа ще срещне Черно море Тича.