Академик Бултекс 99 стартира със загуба в предсезонната подготовка

09:40 / 14.09.2017
2768
Академик Бултекс 99 записа загуба в първата си контрола от предсезонната подготовка. Пловдивският баскетболен тим отстъпи на домакина Балкан със 75:53 (17:11, 17:19, 25:11, 16:12) в мача от турнира в памет на Георги Христов в Ботевград.

До почивката отборът на Асен Николов бе напълно равностоен на своя съперник, въпреки че това бе първият му мач, а домакините вече имаха изиграни контроли и бяха по-напред с подготовката.

Във втората четвърт Академик Бултекс 99 дори поведе с 25:19, но на почивката домакините на свой ред водеха с 6 точки аванс. Преломът дойде в третата четвърт, в която пловдивският тим не успя да отбележи точка в продължение на 5 минути и домакините натрупаха по-голяма преднина.

Христо Захариев бе най-резултатен с 16 точки за Балкан, Павел Иванов добави 11. Игор Кесар се отчете с 9 точки, а Брандън Фортънбъри реализира 7.

За Академик Бултекс 99 Мануел Джонсън приключи с 9 точки. Сенегалецът Маодо Нгуиране и Васил Бачев реализираха по 8.

Днес (14 септември) от 17.30 часа в мача за третото място един срещу друг ще излязат Академик Бултекс 99 и Работнички на Чавдар Костов. От 19.30 часа пък Балкан ще се изправи срещу Динамик Белград във финала на турнира.