Обрат и първа победа за Локо в контролите

19:53 / 30.06.2017
5190
Локомотив победи новака в Първа лига Витоша (Бистрица) с 2:1 в последната си контрола от лагера в Боровец. Спарингът се игра на чудесния терен на базата на черно-белите в Говедарци, като това бе първи успех за възпитаниците на Войн Войнов от началото на подготовката.

Още в 6-ата минута бе първата възможност за пловдивчани. Каращият проби Марк Бедиме центрира от левия фланг към Веселин Марчев, който шутира, но вратарят на Витоша изби в корнер.

Малко след това далечен шут на Дани Кики премина покрай гредата в аут. Същото направи и Веселин Марчев в 15-ата минута.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Витоша откри резултата при първата си опасна ситуация. Това стана след неразбирателство в защитата на Локо, при което играч в зелено открадна топката, разигра със свой съотборник, който опъна мрежата за 0:1.

Веднага след попадението Димо Бакалов изстреля опасна топка, но вратарят на Витоша спаси. Същото се получи и в 38-ата минута, когато Мартин Камбуров стреля директно от фаул.

В 50-ата минута Витоша бе близо до втори гол, но Димитър Везалов се намеси чудесно и не позволи на топката да влезе в мрежата.

Черно-белите възстановиха равенството в 66-ата минута. Цингрос опита далечен пас, с който намери Мартин Камбуров в наказателното поле. Капитанът пое топката, завъртя се и с премерен изстрел реализира за 1:1.

В 78-ата минута Локо стигна до пълен обрат в резултата. Този път точен бе Дино Мартинович, който засече с крак остро центриране от левия фланг за 2:1.

Локо - първо полувреме: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Ивайло Марков, Пламен Николов, Марк Бедиме, Ванчо Траянов, Пауло Серджо, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Дани Кики, Мартин Камбуров.

Локо - второ полувреме: Илко Пиргов, Пламен Крумов (60- Архан Исуф), Пламен Крачунов, Димитър Везалов, Цингрос, Димитър Велковски, Ванчо Траянов (57 - Стефан Йевтоски), Дино Мартинович, Димо Бакалов (65- Жак Пехливанов), Парвиз Умарбаев, Мартин Камбуров (72- Филип Колев).