След дъжд качулка! Локо спечели историческа първа победа в Разград

Коментари (30)
21:49 / 31.05.2017
11115
Локомотив Пловдив победи шампиона Лудогорец с 2:1 в последния си мач за сезона, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Мартин Камбуров (32-дузпа) и Дино Мартинович (69) се разписаха за черно-белите, а официален дебют в елита направиха юношите Димитър Законов и Петър Главчев, който е големият син на рапъра Ванко 1.

Това бе историческа първа победа за пловдивчани в Разград, където преди този двубой статистиката показваше 7 загуби на нула от 7 възможни мача. Единственото равенство 0:0 бе постигнато в първия сезон на хегемона в родния елит, но тогава срещата се игра в Каварна, припомня Plovdiv24.bg.

Сега обаче Лудогорец игра с втория си отбор - нещо, което се превръща в традиция за разградчани, когато мачовете са без значение за тях.

А Локомотив приключи сезона на 5-о място в крайното класиране, което беше на 99 процента ясно още след загубата от Дунав в предпоследния кръг.

Първата голова възможност за Локо дойде в 11-ата минута, когато Веселин Марчев бе изведен сам срещу вратаря на домакините Даниел Наумов. Нападателят опита прехвърлящ удар, но топката излезе на сантиметри в аут.

20 минути по-късно Дино Мартинович изпревари Даниел Наумов и бе съборен в пеналта от вратаря на Лудогорец. Капитанът Мартин Камбуров превърна отсъдената дузпа в гол - 0:1. Това бе попадение №189 за Императора в Първа лига.

А "високо интелектуалната публика" на Лудогорец, както я нарече преди време треньорът Георги Дерменджиев, бе шокирана, че вижда как роден съдия си позволява да отсъди дузпа срещу любимия им тим, и то в Разград.

В 37-ата минута Ванчо Траянов с дълъг пас изведе Мартин Камбуров в чиста позиция. Голмайсторът на Локо също опита прехвърлящ удар, но отново топката излезе покрай гредата в аут.

В 65-ата минута черно-белите сътвориха поредния си пропуск. След атака по десния фланг влезлият на смяна Парвиз Умарбаев се озова в добра позиция и шутира с левия крак, но вратарят на домакините се разтегна и изби в корнер.

В 69-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си. Мартин Камбуров пусна пас надясно към Пламен Крумов. Бранителят центрира почти от аутлинията в малкото наказателно поле, където Дино Мартинович засече с глава за 0:2.

Пет минути преди края Славчо Шоколаров от малък ъгъл можеше да изненада статичния вратар на пловдивчани Илко Пиргов, но шутира в гредата. В следващата атака обаче Лудогорец стигна до гол. Негов автор бе младокът Томас Цвятков, който засече с крак центриране от левия фланг - 1:2.

Илко Пиргов, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Павел Виданов, Димитър Везалов, Стефан Йефтоски, Ванчо Траянов, Димитър Велковски (57- Парвиз Умарбаев), Веселин Марчев (85- Димитър Законов), Дино Мартинович (90+3- Петър Главчев), Мартин Камбуров.