Вратар герой за Марица, селски бекове опитаха саморазправа с кършиякалии

Коментари (1)
09:56 / 30.04.2017
6292
Марица победи с 2:1 като гост Ураган (Бояджик) на негостоприемния терен в ямболското село Кабиле. В същото време ОФК Карнобат нанесе втора загуба през сезона на лидера Загорец - 1:0. Така Марица се доближи само на 3 точки от първото място.

Венцислав Гюзелев изведе жълто-сините напред в 27-ата минута със своя 25-и гол за своя тим през този сезон. Димитър Юруков центрира отляво, а вратарят на домакините изби, след което Гюзелев се разписа.

Домакините изравниха в края на полувремето след корнер. Топката достигна до играч на Ураган, който със задна ножица опъна мрежата зад вратаря Илия Николов.

В 55-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Илия Николов с невероятно спасяване остави шансове за успех на своя отбор. Илия спасява дузпа във втори пореден двубой.

Две минути преди края на двубоя Николай Павлов отбеляза победното попадение за Марица и осигури трите точки в актива на пловдивския тим. След центриране Димитът Юруков опита задна ножица, но не успя. Павлов с плонж отбеляза скъпоценното попадение.

След края на двубоя, изнервени от загубата, играчи от домакините, най-деен от които бе голмайсторът на домакините Юли Шекеров и още няколко човека извън отбора, опитаха саморазправа в коридора между съблекалните, но бяха успокоени от останалите играчи на домакините.

В следващия 30-и кръг Марица приема застрашения от изпадане отбор на Любимец, докато лидерът Загорец играе в Нова Загора с вече изпадналия ОФК Елхово.

Мачовете са на 6 май от 18 часа.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев , Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов - капитан, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев), Борислав Караматев, Георги Арабаджиев (Христо Янчев), Иван Гендов (Николай Павлов), Димитър Юруков.