Пиронкова допусна обрат и приключи твърде рано в Маями

23:09 / 21.03.2017
1788
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния тенис турнир на твърди кортове в Маями, който е с награден фонд 7,7 милиона долара.

29-годишната пловдивчанка отстъпи с 6:3, 1:6, 1:6 пред швейцарката Виктория Голубич. Мачът продължи час и 52 минути.

Пиронкова, която е №70 в световната ранглиста, изигра силен първи сет, в който показа отлична игра на свой сервис и след пробив в шестия гейм спечели с 6:3.

Втория сет също почна добре за Пиронкова - с пробив. След това обаче 24-годишната Голубич, 53-та в класацията на WTA, взе инициативата, след като веднага върна пробива.

Последваха няколко много дълги гейма, в които швейцарката излезе краен победител и изравни резутата в сетовете на 1:1.

В решителния трети сет двете тенисистки си размениха по един пробив, след което картината от втория сет се повтори напълно и Пиронкова допусна да загуби нови пет последователни гейма, а с това и мача.