Юношите на Ботев с две загуби от Царско село

09:25 / 13.02.2017
2153
Юношите на Ботев допуснаха две загуби от Царско село в полуфиналите на турнира "Балканика къп". Жълто-черните претърпяха поражения в срещите при наборите 2005 и 2007.

Двубоят при набор 2005 не предложи много футболни достойнства за зрителите, а "канарчетата" се подведоха по играта на "червено-белите" и разчитаха на изритани топки напред. Головите положения пред двете врати липсваха, а единственото попадение падна в 13-ата минута, когато главният съдия подмина нарушение в атака на столичани и пусна нападението да продължи, а играч на Царско село от близка дистанция вкара победния гол за тима си.

При набор 2007 пловдивчани изиграха слаб мач, в който не демонстрираха качествата си и заслужено загубиха. Футболистите на софийския тим нанесоха два решителни удара още до 3-ата минута и поведоха с 2:0.

Втората част стартира по същия кошмарен начин за "канарчетата" и те инкасираха трети гол още в 14-ата секунда. Освен отбелязаните голове Царско село имаше и още няколко положения, но те бяха отразени от стража на Ботев.

По този начин пловдивчани приключиха участието си на Балканика къп за наборите 2005, 2006 и 2007. Днес в югозападния град стартират участието си наборите 2002, 2003 и 2004.