Браво! Радослав Янков спечели Световната купа в Банско!

14679
7

Радослав Янков спечели Световната купа по сноуборд в Банско! Българинът грабна титлата след като победи победи на финала швейцареца Невин Галмарини.

Преди това на "Бъндеришка поляна", Янков детронира австриеца Каръл Бенямин на полуфиналите. Съперникът на българина се бореше до последно, но в крайна сметка завърши след нашето момче.

По-рано чепеларецът победи убедително германеца Александър Бергман в 1/8-финала. На 1/4 финалите българинът се изправи срещу четирикратния световен шампион от Канада Джеси Джей Андерсън.

Янков беше по-убедителен и след грешка на именития си съперник триумфира, класирайки се на полуфиналите.

Виж коментарите (7)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).