Бившата звезда на Ботев (Пд) Жоао Пауло оглавява много интересна класация, направена от бразилското издание "Globoesporte". Според направеното проучване 28-годишният играч на Лудогорец, който през есента беше част от "канарчетата", е най-резултатният бразилец в Европа от началото на сезона (статиската е по данни преди началото на изминалия уикенд).
През есента Жоао Пауло вкара 12 гола в 19 мача с екипа на пловдивчани. Той дели първото място в класацията с Леонардо Коуса от Партизан. Трети е бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес, който има 10 попадения в 16 срещи за Динамо (Киев).
Интересното е, че Жоао Пауло оставя далеч зад себе си звездата на Барселона и на националния отбор на Бразилия Неймар, който е вкарал едва 4 гола в Примера дивисион, пише "Тема спорт". Най-резултатният бразилец в испанския елит е Вилиан от Реал Сосиедад с 9 попадения.
В класацията не попада Диего Коста. Нападателят на Челси има 14 гола във Висшата лига. Той е роден в Бразилия, но играе за националния отбор на Испания.