Спортните новини: Днес (2) | Вчера (25)
Ботев 2002 не успя да изненада Черно море
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:21 / 04.11.2016Коментари (0)1949
© ПФК Черно море
Футболистите на Ботев 2002 (Пловдив) не успяха да изненадат Черно море и загубиха с 0:2 гостуването си от 11-ия кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадиона под Аспаруховия мост във Варна и с него домакините прекъснаха негативната си серия от 3 поредни поражения.

Варненци, водени от клубната легенда Тодор Марев, започнаха много силно и още в 3-ата минута капитанът Лъчезар Йорданов откри резултата. Само 5 минути по-късно Данаил Димов се разписа, оформайки крайното 2:0.

До края на полувремето домакините бяха по-активни, но не успяха да отбележат ново попадение.

През втората част гостите от Пловдив натиснаха, но отличните изяви на вратаря на "моряците" ги спасиха от попадение.

В последната минута на мача Черно море остана с 10 души след втори жълт картон на Петър Вуцов.

Така Ботев 2002 остана с актив от 13 точки и заема 11-о място във временното класиране.