Най-интригуващият сблъсък за Купата на БФС ще се играе в Коматево

15:10 / 26.10.2016
2572
Ботев приема Черно море в първи осминафинал от турнира за Купата на БФС при набор 2001. Двубоят е в петък от 11:00 часа и ще се играе на естествен терен №1 на базата в "Коматево".

Двата тима оформят най-интригуващия сблъсък в този етап на надпреварата. За последно "канарчетата" и "моряците" се срещнаха във финала за Републиканското първенство при набор 2001 в края на юни, когато "жълто-черните" триумфираха след изпълнение на дузпи.

Любопитен факт е, че и двата отбора няма да могат да разчитат на титулярните си вратари. Стражът на пловдивчани Марио Усков е с контузия, която ще лекува до края на 2016 година, докато вратарят на "зелените" Иван Дичевски получи тежко наказание от 5 мача от БФС и също ще пропусне и двете срещи.

Двубоят ще се състои от две полувремена по 40 минути. Реваншът е на 18 ноември в морската ни столица.